niedziela, 9 lutego 2014

Bukiety olimpijskie

Jak wiecie trwa olimpiada w Soczi. Dzisiejszy post będzie o bukietach, które medaliści dostają w trakcie ceremonii kwiatowej. Nie jest to do końca post o bukietach ślubnych, ale przyjrzyjcie się tym bukietom, może zainspirujecie się jakimś?
Los Angeles 1984
Bukiet ze strejlicji, liatria, czerwona gerbera i paproć.

Seul 1988
Bukiet z mieczyków i chryzantem.

Barcelona 1992.
Bukiet z goździków i zatrwianu.


Atlanta 1996
Bukiet z ostróżki, lilii i słonecznika.

Nagano, 1998

Sydney 2000 r.
Bukiet składał się z typowo australijskich kwiatów: Australian native, red waratah, kangaroo paw, billy buttons, grevillea, and eucalyptus.
Przy produkcji bukietów brało udział 35 kwiaciarni. Zrobiono 1500 bukietów, zrobienie jednego trwało około godziny. Bukiet miał przypominać ogień.
Salt Lake City 2002

Ateny 2004
Medaliście dostawali oliwne wianki na głowę, oraz bukiet z gerbery, róże, chryzantema, solidaster i liście oliwne
Turyn 2006

Pekin 2008
Wzór piramidy 9 czerwonych róż, 6 dziurawca. 9 i 6 jest to szczególnie pomyślne numery.
Vancouver 2010
Bukiet skromny, ale zdecydowano się na taki, ze względu na transport. Bukiety nie były robione na miejscu. Na trzy lata przed zaczęto szkolić kobiety przebywające w więzieniach. Bukiety miały być manifestem przeciw marginalizacji kobiet.


Londyn 2012
Przy produkcji bukietów zatrudniono ponad stu studentów z całej Anglii z trzech uczelni kwiaciarskich - Writlle Collage (Essex), Bexley Edukacja dla dorosłych, Kingston Maurward. Zrobiono 5000 bukietów, około 1000 bukietów zrobiono w Essex. Każdego dnia było robiono 19, które były wręczane na następny dzień. Wiązanka miała mieć wymiary 20x25 cm. Bukiety zawierały róże Illios - żółte, róże Marie Claire - pomarańczowe, róże Wimbledon - zielone, róże Aqua - różowe. Zioła zapewniły zapach - mięta, rozmaryn, jabłko, lawenda angielska oraz brytyjskie kiełki pszenicy.

Soczi 2014
Bukiet symbolizuje kolory kurortu Soczi. Żółty kolor nawłoci  to nie tylko dekoracyjne piękno, ale również właściwości, które symbolizują bogactwo Krasnodar. Zielone i białe chryzantemy stanowią kontrast dolin , łąk i gór ciągnących się wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Liść laurowy to symbol zwycięzców, oddaje ciepło i gościnność narodów Kaukazu. Eukaliptus zawarty w bukietach ma znaczenie historyczne, został obsadzony w Soczi w celu drenażu terenów podmokłych.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza