środa, 15 czerwca 2016

Herbata na weselu

Co zrobić? Uwielbiam herbatę. Najbardziej zieloną, białą, owocową też nie pogardzę. Do tego filiżanka, bądź kubek z cienkiej porcelany, w kwiaty i do tego w takim, a nie w innym kształcie. Takie kubki na razie mamy po dwa, z dwoma różnymi motywami kwiatowymi. To taki angielski styl, który również uwielbiam. Bardzo mi się podoba zwyczaj picia herbaty w Anglii. Oni naprawdę wszędzie piją herbatę! Gdziekolwiek nie poszliśmy, to dostawaliśmy herbatę w filiżance w kwiaty i bardzo często na spodeczku było małe, chrupiące ciasteczko. A jak chcesz wypić herbatę z cytryną, to patrzą się na ciebie, jak na osobę z innej planety. W Anglii pije się herbatę z mlekiem, zwaną w Polsce, bawarkę.


Z chęcią poszłabym na wesele, gdzie czas płynie powoli, gdzie na świeżym powietrzu mogę usiąść z filiżanką w dłoni, gdzie ptaki śpiewają, a muzyka nikomu nie zagłusza rozmów. Może jako konsultant ślubny, będę mieć możliwość zrobić kiedyś taki ślub.
Niestety bary herbaciane na weselu nie są w Polsce spotykane. Dziwne, bo jesteśmy w Europie trzecim narodem, które najczęściej pije herbatę, przed nami tylko Wielka Brytania i Turcja.
Ale, wyobraźcie sobie taki kącik herbaciany na weselu. Na stole w pięknych, metalowych puszkach, stoi kilka rodzai herbat, piękne, porcelanowe filiżanki (nie białe hotelowe filiżanki), w kwiaty, motyle, ptaki, do tego czajniki z gorącą wodą. Herbaciany motyw można wykorzystać na całym weselu. Jako podziękowanie dla gości. Dzbanki, bądź filiżanki wykorzystać jako wazony dla, oczywiście, róż, najlepiej herbacianych.
Zobaczcie, jak można wykorzystać motyw herbaty na weselu.

pinterest.com

bridalmusing.com

blovedblog.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz