poniedziałek, 11 grudnia 2017

Targi ślubne w Amber Expo i moja prelekcja

Na wstępie chcę Was przeprosić, za brak nowych postów od prawie półtorej miesiąca. Niestety studiowanie w późniejszym wieku jest bardzo czasochłonne.
Od ostatniego postu niewiele się zmieniło, nie licząc mojego wystąpienia na Targach Ślubnych w Amber Expo.
O samych targach i o mojej prelekcji zaraz Wam opowiem.




Może zacznę od prelekcji, bo głównie po to tam byłam.
Mój temat brzmiał: "Ślubny savoir vivre". Mówiłam w nim o drukach przedślubnych, o zaproszeniach, o winietkach, o wkładkach do zaproszeń, o podziękowaniach dla gości, a także o usadzeniu gości. Muszę nieskromnie powiedzieć, że osób na mojej prelekcji było sporo, na oko około 80 osób. Przysłuchiwałam się poprzedniemu wystąpieniu i było zdecydowanie mniej osób.
Czy się denerwowałam? Oczywiście! Trochę się czułam, jak w dniu ślubu. Wszyscy się patrzą na mnie i są ciekawi co się wydarzy.
Na wystąpienie miałam 20 minut, myślę, że przez około 17 minut mówiłam. Później, na spokojnie, gdy emocje opadły, zaczęła mnie boleć głowa i zaczęłam sobie uświadamiać, jak wiele rzeczy nie powiedziałam, bo po prostu zapomniałam. Ale, cieszę się, bo prezentacja przebiegała płynnie, nie jąkałam się i wyszło mi to jakoś naturalnie.
Najbardziej na koniec zaskoczyły mnie, duże oklaski :) Za które bardzo dziękuję. Poczułam, że prezentacja się podobała i zachęciło mnie to do dalszej pracy. Tak, jestem chętna, aby jeszcze nie raz wystąpić na warsztatach i móc opowiadać narzeczonym o savoir vivre.


Po prelekcji przeszliśmy się po hali wystawienniczej i oglądaliśmy ciekawostki i podglądaliśmy nadchodzące trendy na 2018 rok.
Miłym zaskoczeniem były dla nas...lody, czyli idealne na letnie wesele. Sukienki w 2018 roku będą zwiewne i delikatne - księżniczki odchodzą do lamusa. W dekoracjach będzie królować elegancja i zarazem duża ilość kwiatów. Dużą rolę będą także odgrywać napisy świetlne, które wyglądają bardzo efektownie. Myślę, że będzie pięknie w 2018 roku :)






  




2 komentarze:

  1. Śluby w każdym roku są piękne :) Ślubne targi to wydarzenie o tyle niesamowite, że w jednym budynku zebrane są niezwykłe pomysły dla osób o bardzo zróżnicowanych gustach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio odbyły się pierwsze targi ślubne w wilkasach pod Giżyckiem, słyszeliście o tym?

    OdpowiedzUsuń