wtorek, 25 lipca 2017

Znane śluby. Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

W sobotę 22 lipca, nasza najlepsza tenisistka świata - Agnieszka Radwańska stanęła na ślubnym kobiercu, poślubiając Dawida Celta, również tenisistę. Ślub odbył się w rodzinnym Krakowie.

Suknię dla Agnieszki zaprojektowała inna Agnieszka, Agnieszka Maciejak. O to fragment wywiadu, który projektantka udzieliła portalowi ewawojciechowska.pl: "Góra sukni uszyta jest z jedwabnej siateczki – składa się aż z 80 części! Linie złączeń tworzą rysunek na ciele, który następnie był zdobiony koronkowymi motywami. Koronka pochodzi z francuskiej manufaktury, a ten konkretny wzór został zaprojektowany 200 lat temu!  Całość transparentnej góry została wyhaftowana ręcznie szklanymi paciorkami szlifowanymi na wzór okrągły i w kształcie łezki. Główne motywy zostały podkreślone girlandami szklanych paciorków tańczących przy każdym ruchu. Dół, wykonany z ponad 30 metrów delikatnej, jedwabnej organzy specjalnie sprowadzanej z Włoch. Spód został skonstruowany z 60 metrów najcieńszego, luksusowego, plisowanego tiulu, przetykanego satynową, jedwabną podszewką. Dwa welony sukni: długi i krótki, są ozdobione szklanymi migoczącymi w świetle i odbijającymi tęczę odblasków kamieni. W kreacji zawarte jest ponad 6 tysięcy kamieni z manufaktury Swarovski. Długo przed uroczystością osobiście sprawdzałam pogodę licząc na jasne słońce, dzięki któremu każdy z kryształów zalśni i odbije się całą feerią tęczowych odbić. Tak też się stało!!!"

Cały wywiad, jak i więcej szczegółów możecie przeczytać na portalu ewawojciechowska.pl, do którego was odsyłam. Projektantka bardzo szczegółowo opisuje projekt sukni Agnieszki Radwańskiej.1 komentarz: