poniedziałek, 26 czerwca 2017

Wianek ślubny

Wraz z modą ślubną na styl rustykalny, przyszła pora na wianki. Wianek, to nie tylko styl rustykalny, to także styl romantyczny, styl vintage, styl naturalny. Ślubna stylizacja do wianka, to m.in. koronkowa suknia, stara biżuteria, broszki, perły. I oczywiście pastelowe barwy.
WedBook.pl
Skąd się wziął wianek?
Wianek był nieodzownym elementem stroju panny młodej, był symbolem czystości i nieposzlakowanej opinii. Dziewczyna, która miała upleciony wianek tylko na pół głowy, była w ciąży. A te, które miały wianki ze sztucznych kwiatów, to posiadały dzieci. W trakcie oczepin na głowie zamiast wianka pojawiał się czepiec, który nosiły kobiety zamężne. Bardzo często panny w swoich ogrodach hodowały kwiaty, aby z nich zapleść wianek. 
whiteDay.pl
Prawdziwe czy sztuczne kwiaty?

W większości wianków kwiaty są... sztuczne. Zaskoczyłam Was? A jednak. Dzisiejsze sztuczne kwiaty nie przypominają swoich sztucznych poprzedników - kiczowatych i brzydkich. Dzisiejsze sztuczne kwiaty są zrobione z jedwabiu. Dzięki temu zimowa panna młoda też może sobie pozwolić na pójście do ślubu z wiankiem. 

Plusy wianka sztucznego.

Nie zwiędnie w trakcie całonocnej imprezy. Kwiaty nie wypadną w trakcie tańców. Wianek ze sztucznych kwiatów, jest dostępny cały rok, więc nie jest problemem mieć w listopadzie w wianku słoneczniki. Maki, które są moim zdaniem bardzo pięknym, polnym kwiatem, nie wytrzymają  nawet mszy świętej, bo szybko uschną. A sztuczny mak z takim problemem sobie poradzi.

Pakamera.pl

Pamiętajcie dziewczyny, jeśli jesteś drobną, niską panną młodą, to wybierz drobne kwiaty, np. gipsówkę. Jeśli jesteś wysoka, możesz sobie pozwolić na duże kwiaty we wianku np. piwonie.

1 komentarz:

  1. Mi widzą się tylko i wyłącznie żywe kwiaty, mają w sobie to coś i niesamowicie wyglądają.

    OdpowiedzUsuń