środa, 21 sierpnia 2019

Grawer na obrączce

Obrączka - nieodzowny znak małżeństwa. Bywa wybierana miesiącami, a najczęściej wybieranym modelem jest półokrągła 5-6 mm z żółtego złota.
Czasami pod obrączką znajduje się grawer - najczęściej data ślubu. Kiedy wybieraliśmy obrączki dla nas, to początkowo nie chcieliśmy grawera, lecz złotnik zapytał się mnie: "chce pani dostawać kwiaty na rocznicę ślubu?". Przekonał mnie :)
Prawie osiem lat temu po wizycie u złotnika, nie do końca byłam przekonana z wyboru. Wybraliśmy obrączki z trzech kolorów złota - różowy, biały i żółty. Bałam się, że przestaną mi się podobać, że zrobią się brzydkie i że przestaną być modne ;-) Dziś mówię, że to był dobry wybór, do tej pory nie spotkałam kogoś z takimi obrączkami, w ogóle z daleka nie widać, że jest zrobiona z trzech kolorów złota.
www.eminence.pl
Zdecydowaliśmy się na datę ślubu i na wyrazy "Oblubieniec" - na mojej obrączce i "Faworyta" - na męskiej obrączce.
Przeczytałam na forum ślubnym na facebooku pytanie po co grawer. Że to moda, że łatwiej opisać, jeśli się zgubi, że to słowa ważne, symbolizujące związek. Zdarzają się pary, które nic nie grawerują. Grawer nie jest przymusem.
Warto pamiętać, że jest ograniczona ilość znaków na obrączce i poematu raczej złotnik nie zmieści :p
Co jest najpopularniejsze?
  • Data ślubu - po to, aby dostawać kwiaty :p
  • Coś napisanego własnoręcznie. Wyobraźcie sobie, że widzicie napis "kocham cię" napisany przez waszą drugą połówkę. Miło.
  • Odcisk linii papilarnych - pomysł bardzo ciekawy - kawałek drugiej osoby zawsze przy tobie.
  • Zapis w innym języku - bardzo często zapisywany w języku elfickim.
  • Oprócz Waszych imion imiona Waszych dzieci.
  • Z humorem - Co tylko wymyślicie.
To co? Wybraliście już grawer?
www.geselle.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz