wtorek, 21 lutego 2017

Dzień z życia konsultanta ślubnego. Ślubny Impresariat

Czy kiedykolwiek interesowało Was jak wygląda praca konsultanta ślubnego?
Czy sprowadza się ona do oglądania lokalizacji, wybierania sukien ślubnych, czy też porównywania wzoru papeterii?
Wiele osób może właśnie tak myśleć, najprawdopodobniej pamiętacie postać wedding plannera, w którą wcieliła się Jennifer Lopez w komedii romantycznej „Powiedz tak”.
Musicie wiedzieć, że praca w charakterze konsultanta ślubnego to wielka przyjemność. Wiele osób uważa, iż jest to zawód lekki oraz łatwy. Nic bardziej mylnego, ponieważ ze wspomnianą wcześniej przyjemnością nierozerwalnie wiąże się również wielki wysiłek. Zorganizowanie jednej z ważniejszych oraz emocjonujących uroczystości w życiu zakochanych dwojga ludzi wymaga od konsultanta ślubnego na bardzo wysokim poziomie umiejętności zarządzania sobą w czasie, jak i organizacją czasu pracy, umiejętności negocjacyjnych, rozwiązywania konfliktów. Konsultant ślubny powinien być kreatywny, wykazywać empatię, wysoką kulturę osobistą, jak i dużą odporność na stres, a także powinien być absolutnie dyspozycyjny.
Poniżej zaprezentuję Wam „dzień z życia konsultanta ślubnego” firmy Ślubny Impresariat.Rano
Konsultanci ślubni firmy Ślubny Impresariat prowadzą swoje biura w domu, także typowy dzień rozpoczynają od sprawdzenia swojej skrzynki mailowej. Codziennie otrzymujemy, jak i piszemy bardzo dużo wiadomości. Jesteśmy w stałym kontakcie z podwykonawcami, oraz oczywiście Naszymi Klientami. Dodatkowo poprzez m.in. maile odpowiadamy na oferty współpracy i zapytania osób, które byłyby zainteresowanie Naszymi usługami. W tym samym czasie często dzwonią partnerzy biznesowy, czy też nowi zainteresowani Klienci.

Przed południem
Często umawiamy się na spotkania z wybranymi wcześniej usługodawcami, np. kamerzystą, czy florystą, aby omówić oraz doprecyzować szczegóły konkretnej uroczystości. W czasie takiego spotkania wspólnie omawiamy scenariusz oraz kwestie techniczne, które nierzadko się zmieniają w trakcie rozmów z Klientami. Musimy być pewne, że każda ze stron jest poinformowana o zachodzących zmianach i uwzględni to w swojej pracy. Nie ma mowy o improwizacji, wszystko musi być na jak najwyższym poziomie.


W południe
Po spotkaniu z usługodawcami jedziemy do wybranego przez Klientów np. obiektu, w którym będzie odbywać się wesele w celu podpisania umowy. Konsultant ślubny musi posiadać umiejętności negocjacyjne. Wiedząc jakim budżetem dysponują Klienci musimy umiejętnie poprowadzić rozmowy z managerem obiektu, z którym omawiamy dużo bardzo ważnych kwestii, tj. wybór odpowiedniego menu, wysokość opłat dodatkowych, serwis. Negocjujemy w imieniu Naszych Klientów. Mamy świadomość czego Nasi Klienci oczekują i zrobimy wszystko, aby byli zadowoleni z podpisanej umowy oraz zapisów w niej zawartych. Rozmowy z właścicielem obiektu często trwają kilka godzin i bywają wyczerpujące, ale liczy się fakt, iż wynegocjujemy jak najlepsze warunki dla Naszych Klientów. Nasze doświadczenie oraz praktyka pomaga Nam w trakcie prowadzenia negocjacji.

Po południu
Jest to czas, w którym często Nasi Klienci kończą pracę i wtedy umawiamy się właśnie z Nimi na spotkania. Zazwyczaj Klienci chcą dokonać wyboru, np. tortu weselnego, dlatego jedziemy z Nimi do jednej z najlepszych cukierni, aby skosztowali uprzednio zamówionych próbek smakowych tortów. Jeśli chcą wybrać dekorację kwiatową jedziemy do florystów, aby przedstawiono Klientom propozycje kompozycji kwiatowych. Dbamy o to, aby każdy szczegół pasował do siebie i tworzył całość.

Wieczorem
Pod wieczór umawiamy się na spotkanie z potencjalnymi, przyszłymi Klientami. Na spotkanie jedziemy przygotowane. Po wstępnej rozmowie znamy ogólny zarys oczekiwań Klientów. Takie spotkanie ma na celu przedstawienie oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Każde spotkanie traktujemy indywidualnie. Chcemy poznać Klienta oraz chcemy, aby Klient poznał Nas. W końcu to być może Nam powierzy organizację swojego najważniejszego dnia w życiu. Zaufanie pomiędzy Konsultantem ślubnym, a Klientem to podstawa wzajemnej relacji.
Zawód ten dostarcza wyjątkowych emocji, ale jest też wyjątkowo trudny, jednakże satysfakcja ze zorganizowania udanej uroczystości jest zawsze tak duża, że nie możemy doczekać się kolejnej :) Zapraszamy do współpracy!Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.slubnyimpresariat.plAnna Gruszczelak

2 komentarze:

  1. Praca osoby odpowiedzialnej za organizację ślubów wydaje mi się niezwykle ciekawa. Uwielbiam śluby, a możliwość tworzenia pięknych scenerii i wyjątkowych kompozycji, które pozwolą na uwiecznienie wyjątkowego dnia w życiu pary z pewnością gwarantują wyjątkowe przeżycia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przydatny wpis 😃 szczególnie dla osób, które myślą naprawdę poważnie o zawodzie konsultanta ślubnego 😄

    OdpowiedzUsuń