poniedziałek, 3 października 2016

Trzy najciekawsze, naszym zdaniem, miejsca w województwie pomorskim na ślub.

Ależ przydługaśny tytuł został nadany tej notce. Ale kombinowałam na kilka sposobów i niestety nic mi ładniejszego nie wychodziło.
Dlaczego tylko trzy? Ponieważ liczba trzy jest dla mnie magiczna, a po drugie ile jest miejsc na podium? Trzy! Tylko, że my nie przyznajemy medali...
Pod uwagę wzięliśmy miejsca, w których byliśmy osobiście - na ciastku, na dniach otwartych, czy na jakimś obiedzie. Do tej pory nie byliśmy w żadnym z tych miejsc na weselu, bądź na sylwestra. Jeszcze wszystko przed nami.
Chcecie zobaczyć, które miejsca Wam polecamy? Czytajcie dalej.

brides.com
Tak jak wspomniałam, nie przyznajemy medali, więc nie ma znaczenia, czy jest to miejsce pierwsze, czy trzecie. Przyjęliśmy kryterium alfabetyczne.

F jak Folwark Dajak.
ul. Świętopełka Wielkiego 1
Koleczkowo, Szemud
Z Gdyni do Dajaku 15 km.

Miejsce magiczne i wcale się nie dziwię, że na termin czeka się w sezonie do dwóch lat. Wnętrza w rustykalnym, wiejskim stylu. Mnie urzekają krzesła, takie trochę królewskie, które do tej sielskości pasują idealnie. Altana, w której można zawrzeć związek małżeński i ta przestrzeń...
W Folwarku każdy szczegół jest przemyślany i się dba o niego. Tam nie ma nic z przypadku. Można usiąść i w ciszy zapomnieć o całym świecie.
Folwark Dajak posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

H jak Hotel Otomin.
ul. Żurawia 2, Otomin
31 km od Gdyni.

W Hotelu Otomin byliśmy w maju tego roku na dniach otwartych, naszą relację możecie tutaj przeczytać.
Miejsce dobre pod kilkoma względami. Możliwość zrobienia wesela małego na około 50 osób, a także na wesele na 250 osób w namiocie kateringowym. Ślub na pomoście... Przed i po weselu możliwość skorzystania ze spa.
W jak Wichrowe Wzgórze.
ul. Wichrowe Wzgórze 13
Chmielno
48 km od Gdyni.

Dlaczego tam warto zrobić wesele? Znów nad brzegiem jeziora, w ciszy. Z sali i z tarasu rozpościera się widok na jezioro i okoliczne wsie. Wesela do 140 osób. Spora baza noclegowa i wiele, wiele akcentów kaszubskich. Bardzo dobre miejsce na tradycyjne wesele kaszubskie. Możliwość skorzystania ze spa, także z wczasów odchudzających.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron wyżej wymienionych obiektów.

1 komentarz:

  1. Miejsca naprawdę świetne aż ciężko się zdecydować, które jest najlepsze

    OdpowiedzUsuń