wtorek, 6 września 2016

Jak wybrać kolor przewodni ślubu i wesela?

Decyzja wcale nie jest łatwa. Bo to, jaki kolor przewodni wybierzecie Waszego ślubu i wesela, to przez najbliższe miesiące będziecie musieli się z nim zmagać i nie powinien się Wam znudzić. Decyzja podjęta zbyt pochopnie może Wam po kilku miesiącach pokrzyżować plany i nastawienie do całej uroczystości. Nie należy iść ślepo za modą, ani być wpatrzonym w gwiazdy ekranu.
Warto sobie odpowiedzieć na kilka pytań, zanim podejmie się decyzję o kolorze.

pinterest.com

O to kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć:

W jaką porę roku bierzecie ślub?
Wiosną sprawdzą się kolory pastelowe, latem barwy intensywne, jesienią pomarańcze, brązy, bordo i złoty, a zimą szarości, granaty i srebro.

Jakie kolory ubrań są w Twojej szafie?
Jeśli królują w niej biel, szarość i czarny, to czy będziesz się dobrze czuła w intensywnym różu bądź w intensywnej czerwieni? Jakiego koloru jest Twój ulubiony cień do powiek. Nie zapomnij zajrzeć do szafy narzeczonego, on też ma coś do powiedzenia.
Trzy kolory to maksimum, który użyjcie finalnie, im więcej kolorów, tym trudniej będzie je z sobą dopasować. Trzymajcie się też zasady, że im mniej, tym więcej.

W jakich kolorach jest miejsce w którym będziecie mieć wesele i jego otoczenie?
Czy za oknem Waszej sali jest las, to można wprowadzić odrobinę lasu, czyli zielonego na salę, można także wpleść delikatny brązowy i kremowy. A jeśli wesele robicie jesienią, warto wpleść kolor fioletowy, który kojarzy się z wrzosem.
Jeśli wesele będzie nad wodą, warto pomyśleć nad odcieniami niebieskiego, turkusowego bądź wykorzystać kolor piasku.

Jakie kwiaty będą dostępne o tej porze roku?
To pytanie jest bardzo ważne, pod względem ekonomicznym. Nie zawsze kwiaty w naszym wybranym kolorze będą o tej porze roku, co chcemy.

Szukając swojego koloru przewodniego, warto po prostu dać sobie w którymś momencie spokój. Odpuścić na kilka dni i po przerwie wrócić do wyboru koloru z pustą głową, wtedy od razu kolor sam Was znajdzie :)


1 komentarz: