niedziela, 21 sierpnia 2016

Ślub humanistyczny. Co to takiego??

W waszej skrzynce na listy znaleźliście zaproszenie na ślub, który odbędzie się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Cieszycie się i gratulujecie parze młodej. Po kilku miesiącach jedziecie do tegoż Urzędu i po 15 minutach wychodzicie i czujecie niedosyt. To już? Takie to sztywne? Bez łez wzruszenia? Taki ślub na odwal? Trochę od szablonu? I z tyłu głowy słyszycie: "następny!".
Chcielibyście przeżyć ślub, który zapamiętacie na długo? A może chcielibyście, aby Wasza przysięga była inna niż wszystkie?
To wszystko jest do zrobienia!!


Ślub humanistyczny, to alternatywa dla ślubu kościelnego i cywilnego.
Wiele par mówi, że nie jest im potrzebny papier. Przy ślubie humanistycznym dostaje się certyfikat poświadczający zawarcie związku małżeńskiego. Takie certyfikat nie ma skutków prawnych, nie jest uznawany ani przez państwo, ani przez kościół. 


Dla kogo ślub humanistyczny?

Dla osób, które nie utożsamiają się z żadną religią, wyznaniem, dla osób, które sztywna urzędnicza forma ślubu cywilnego jest daleka, a zarazem nie jest wystarczającym przeżyciem. Ślub humanistyczny, to świetna sprawa, dla osób, które szukają nieszablonowości.
Ślub humanistyczny, to idealny ślub dla osób homoseksualnych.
Bardzo często, jednak, pary młode decydują się, przed bądź po, na ślub cywilny.
Jest jeszcze jeden plus ślubu humanistycznego nad ślubem cywilnym. Ślub cywilny w plenerze to koszt 1000 zł. Ślub humanistyczny połączony z cywilnym w USC - około 500 - 600 zł (rano szybki cywilny za 84 zł, a po południu ślub humanistyczny za około 400 - 500 zł). :)
Na przebieg ceremonii ma wpływ młoda para. To Wy z celebransem ustalacie, jak ma wszystko wyglądać i jak ma wyglądać Wasza przysięga. Chcesz przysiąc swojemu przyszłemu mężowi, że będziesz mu rano włączać ekspres do kawy? Proszę bardzo! Albo chcesz obiecać żonie, że będziesz jej kupować co sobotę kwiaty? Możesz jej to powiedzieć.Dlaczego ślub humanistyczny mi się podoba?

Bo można go zrobić po swojemu, bo nie jest sztywny i nadęty. Sami możecie ułożyć słowa przysięgi i nie ma ograniczeń co do miejsca ceremonii.
Jeśli nadal za sześć lat będzie mi się podobać koncepcja ślubu humanistycznego, to z chęcią, odnowiłabym przysięgę na 10 rocznicę ślubu z Chłopem Cyklopem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz