czwartek, 11 sierpnia 2016

Jak dobrać bukiet ślubny?

Czy ślub i wesele może odbyć się bez kwiatów? Mało prawdopodobne, prawda?
A wiecie, co symbolizuje bukiet ślubny?
Jest symbolem radości, powodzenia i dostatku. Kiedyś do bukietu ślubnego dołączano kłosy zbóż, aby nigdy w domu nie zabrakło chleba.
Kształt, kolorystyka, oraz rodzaj kwiatów zmieniał się na przełomie epok.
A dziś? Jak wygląda współczesna wiązanka?

pinterest.com
Nie każdy kwiat pasuje do każdej panny młodej. Nie każdy bukiet pasuje do sukni ślubnej. I to zdanie warto mieć gdzieś z tyłu głowy, przy wyborze wiązanki ślubnej.

Przy podejmowaniu decyzji o wielkości i kształcie bukietu, trzeba brać pod uwagę wzrost i figurę panny młodej. Drobne dziewczyny, powinny mieć wiązankę delikatną i małą. Panna młoda o większych kształtach, może wybrać wiązankę, która ją optycznie wydłuży, wiązanka kaskadowa sprawdzi się idealnie.
Drobna panna młoda będzie źle wyglądać, jeśli będzie mieć wiązankę, która zajmuje cały jej tułów, a sama główka wiązanki będzie większa od jej głowy. Taka wiązanka, dla drobnej dziewczyny, będzie także bardzo ciężka. Niestety czasami zdarza się to, że florystka nie dobierze bukietu do panny młodej.
Panna młoda, która ma 160 kilka centymetrów wzrostu musi uważnie dobrać wiązankę do swojej figury. Jeśli masz kilka kilogramów więcej tu i ówdzie, to lepiej nie zamawiaj wiązanki okrągłej - stożek bądź wiązanka kaskadowa lepiej się sprawdzi.


Do wysokiej panny młodej, zalecane są kwiaty o większych główkach. Dobrze by było, gdyby wiązanka była około 10-15 cm powyżej dłoni, a przy wiązance kaskadowej, aby zwis miał około 20-30 cm.
Niska panna młoda powinna wybrać kwiaty o mniejszych główkach, a z dłoni wiązanka wystaje na 5-10 cm. Wiązanka musi być proporcjonalna do całego ciała.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze bukietu?
Kwiaty brudzą. Oczywista rzecz, ale w tym dniu i w wielkim ferworze, w jakim  będziesz, możesz zapomnieć o tym, jak trzymać wiązankę i możesz iść już do ołtarza z plamą od kwiatów. Chyba nie chciałabyś z tego powodu dodatkowo się stresować?
Zapach. Wiesz jaki intensywny zapach mają lilie? Czy wytrzymasz godzinę z takim bukietem pod nosem? A dokładnie, z tak intensywnym zapachem? Pomyśl także o swoim narzeczonym/mężem, czy on przypadkiem nie rozpocznie wesela z silnym bólem głowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz