wtorek, 19 lipca 2016

Czym obsypać parę młodą?

To już tradycja, że Para Młoda wychodząca z kościoła, bądź z urzędu jest obsypywana na szczęście.
Zwyczaj obsypywania pszenicą i owsem był już znany w starożytności i miał zapewnić szczęście w miłości oraz w życiu. Ryżem obsypywano w Chinach, gdzie ryż sprzyja silnej energii, daje wytrwałość i symbolizuje długowiecznośćObsypywanie pary młodej monetami to polski zwyczaj. Pochodzi z czasów szlacheckich, wielkie rody chciały zaznaczyć swoją pozycję, więc wybierano monety - symbol zamożności. Biedniejsze rody sypały makiem bądź jęczmieniem.
Obsypywanie młodych płatkami kwiatów, był już znany w starożytnym Rzymie, ale do Polski dotarł niedawno ze Stanów.Czym w dzisiejszych czasach obsypać świeżo zawarte małżeństwo po wyjściu z kościoła, bądź z urzędu?
Ksiądz zabrania sypać ryżem, bo w końcu to jedzenie. Przylecą ptaki zwabione zapachem i pobrudzą dziedziniec. A ryż ptakom szkodzi. Ziarno, to, gdy zamoknie jest klejące i łatwo o wypadek.
Monety... za chwilę będziecie przyjmować życzenia od gości, mało przyjemna sprawa, gdy będziecie podawać brudną rękę.
Konfetti, płatki kwiatów, gdy USC jest na starówce jest uznawane za śmiecenie, można dostać mandat.

Zatem czym obsypać parę młodą, jak wszystko jest zakazane?

Można zapytać się właściciela miejsca, gdzie będzie wesele, czy tam goście nie mogą Was obsypać płatkami róż. (Jako zażarty ekolog, wolę prawdziwe płatki kwiatów, niż sztuczne).
Bańki mydlane - to jest coś, co podoba mi się bardzo. Nie zostawiają śladów na ubraniu. Można kupić dla gości małe opakowania i wykorzystać przy wyjściu z kościoła, przy wejściu na salę, przy pierwszym tańcu, oraz w trakcie sesji poślubnej.

pinterest.com

I absolutny hit jak dla mnie. Różdżki ze wstążką/wstążkowe różdżki - można dopasować do każdego charakteru wesela. Ślub rustykalny? Proszę bardzo, różki z koronką, jutą. Pastelowy ślub? Różdżki z pastelowymi wstążkami.
Mam nadzieję, że ten sposób, witania młodej pary zagości na stałe w Polsce. Na zdjęciach równie dobrze się prezentuje.

pinterest.com

pinterest.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz