piątek, 6 maja 2016

Jak wybrać buty ślubne?

Buty ślubne, to podstawa. Hmm, a może suknia ślubna to podstawa? Nie?! Wiem! Narzeczony to podstawa :)
Ale buty, to podstawa podstawy. W butach spędzimy dobrych kilkanaście godzin. Muszą być wygodne i... wygodne. Więc, czym się sugerować przy wyborze butów?

 Kordian Górczyński
Wygodą! Psi, przecież to oczywiste. Więc, skoro mamy się kierować wygodą, to mogę ubrać swoje ulubione trampki? Pewnie! Czemu nie??

Ale zacznijmy od wybrania klasycznych czółenek.
Skóra czy satyna?
Choć satyna podoba mi się bardzo, to jest niestety mało praktyczna. Szybko się brudzi, ale za to lepiej niż skóra, komponuje się z suknią. Skórzane buty dopasują się do Twoich stóp.
Buty powinny mieć odpowiedni rozmiar. Za duży but będzie spadać, a za mały będzie uciskać, bądź otrze Ci stopy. Chyba nie chciałabyś przetańczyć prawie całej nocy w japonkach, chyba, że to zamierzona stylizacja ślubna :)
Odpowiednio wcześniej zakupione obuwie, pozwoli Ci na rozchodzenie ich. Co to znaczy odpowiednio wcześnie? Buty musisz mieć do przymiarki sukienki, więc tak szybko jak masz pierwszą przymiarkę, tak szybko musisz mieć buty.
Nie szalej z wysokością obcasa. Jeśli na co dzień nie chodzisz w butach na obcasie, to pomyśl o ładnych baletkach, bądź o niskim 3 cm obcasie. Uważaj także na buty szpilki,, takie przysłowiowe szpilki. Przy nie jednych tańcach, nie jednej pannie młodej, taka szpilka rozerwała sukienkę, bądź nadepnęły komuś na stopę. Uwierzcie, ból jest ogromny. A dodatkowo takie buty są mało stabilne.
Dobrą opcją są także sandałki, do których nie ubiera się rajstop, ani pończoch.
Naszym zdaniem założenie, nawet najpiękniejszych klapek na obcasie jest nieudanym pomysłem. Nie chciałabyś chyba skręcić kostki na własnym weselu, albo żeby Twoje buty fruwały nad stołem.

Ja swoje buty kupiłam w sklepie motoryzacyjnym :) Osoba, która je sprzedawała, akurat tam pracowała. Buty miały być żółte i miały być delikatne, bez zbędnych ozdób. Niestety kupiłam w kolorze ciepłej limonki, i nie udało mi się do ślubu zakupić żółtych butów.
Jak widać na zdjęciu, trochę się odróżniały od pozostałych żółtych dodatków, ale nie były aż tak widoczne.


Kordian Górczyński

1 komentarz:

  1. Ja natomiast kupowałam w sklepie online w którym są głownie buty szpilki jednak mają dział buty ślubne. Jak by ktoś potrzebował to link http://kokietki.pl dział buty ślubne

    OdpowiedzUsuń