piątek, 18 marca 2016

Jak będzie pachnieć Twoje wesele?

Oglądaliście kiedyś film "Jasminum?" To polski film, który aż kipi zapachem. Uwielbiam go! Zapach jaśminu, czeremchy, śliwy i czereśni... Wiecie, że na premierze filmu w kilku miastach w Polsce był rozpylony zapach jaśminu? A gdyby tak... taki zapach, np. wasz ulubiony, rozpylić na weselu?


Czy wiecie, że ta dziedzina życia nazywa się aromamarketingiem? Codziennie jesteśmy atakowani z każdej strony zapachami - pieczywa, piekącego ciasta, gotującego się obiadu, ryby, benzyny, perfumy i wiele, wiele innych ładnych i brzydkich zapachów. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w każdej minucie coś czujemy.
Aromamarketing jest wykorzystywany bardzo często w kawiarniach, restauracjach, piekarniach, cukierniach, powodując nawet do 30% większą sprzedaż. Zmniejsza poziom stresu o 30 - 40%.
Idąc tym tropem może zrobić aromatyzowany ślub i wesele? Jaki jest tego cel? Zwiększyć doznania zapachowe gości oraz utrwalenie konkretnego wydarzenia, jakim jest ślub, w pamięci. Można także aromatyzować zaproszenia, które będą pachnąć do czterech tygodni po otwarciu. Aby goście jeszcze bardziej pamiętali wasz ślub, można im podarować aromatyczne prezenty. Zapach można także potraktować jako uzupełnienie motywu przewodniego waszego ślubu.
Wiele firm specjalizujących się w aromamarketingu, używa na wesele zapachów cięższych, bardziej luksusowych, tworzonych na bazie znanych kobiecych perfum.

Co sądzicie o tak spersonalizowanym weselu?


Zadałam dosłownie cztery pytania firmie AromaCorp.

Czy w swojej działalności spotkali się Państwo z aromatyzacją ślubu bądź wesela?
Tak, Wykonujemy aromatyzację przyjęć weselnych

Jak dużym cieszy się to powodzeniem?
Cieszy się to sporym zainteresowaniem

Czy zapach para młoda sama "tworzy", czy Państwo polecają jakiś zapach.
Proponujemy z palety zapachów lub dobieramy po wytycznych pary. Najczęściej jest to zapach kwiatowy (np.. Róże) lub podkreślający wystrój sali, czasami charakter miejsca (np.. Nad morzem), styl (np.. Prowansalski) lub wspomnienia/upodobania pary młodej (np.. Poznali się w fabryce czekolady).
Emotikon smile
Czy zapach jest intensywny? Jak sobie radzą osoby z astmą, osoby wrażliwe na zapachy?
Intensywność jest indywidualnie dobierana i konsultowana z organizatorem – jest 50 programów intensywności. Jest całkowicie bezpieczna dla osób w ciąży z astmą, alergiami itd.. - kompozycje są przebadane i posiadają karty bezpieczeństwa zaakceptowane przez Unię Europejską.

2 komentarze:

  1. Zapach to bardzo ważna rzecz podczas weselnej zabawy! Osobiście bardzo mocno przykuwam uwagę to tego typu spraw. Super wpis :)

    OdpowiedzUsuń