piątek, 8 stycznia 2016

Sielska sesja Moulin Rouge

Jakiś czas temu oglądałam film Moulin Rouge. Film w którym główną rolę gra Nicole Kidman i Ewan McGregor. Muszę przyznać, że rola Nicole, jak dla mnie była wyśmienita, aktorka za tą rolę dostała Złotego Globa i nominację do Oscara, a Ewan McGregor
Złotą Satelitę za najlepszą rolę męską i nominację do Złotego Globu. Łącznie film zdobył 49 nominacji i 41 nagród na wielu konkursach filmowych na całym świecie. Z ciekawostek z polskiego podwórka - pamiętacie rolę Argentyńczyka, która cierpi na narkolepsję, jego świetne, gardłowe wykonanie Roxanne i fantastyczne tango? Ta scena jest najbardziej i najchętniej powielaną sceną w historii kina. Argentyńczyka gra nikt inny, tylko Jacek Koman.


W filmie Ewan McGregor, który gra postać Christiana, pisze sztukę, w której ma zagrać jego ukochana Satine. Pisze ją w pokoju, na maszynie, a na ścianach wiszą już zapisane kartki sztuki.
Ta scena zainspirowała pewną młodą kobietę do zrobienia sesji poślubnej właśnie w takiej scenerii. I muszę przyznać, że panna młoda zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Z powodu koloru włosów, butów, które można byłoby odnieść wrażenie, że nie pasują do stylizacji ślubnej, a jednak pasują i świetnie dobranego koloru pomadki do koloru włosów.


Historia tej pary jest o wiele ciekawsza niż można sądzić. Bruno jest Portugalczykiem, a Courtney Amerykanką. Poznali się za pomocą... Instagrama, ponieważ Bruno jest fotografem i muzykiem. Courtney zobaczyła zdjęcia polubiła, napisała wiadomość i tak pisali do siebie przez dwa lata, zanim spotkali się w Stanach, a po dwóch miesiącach byli już małżeństwem.
Fotograf znalazła wszystko do sesji - biurko, stary aparat, książki, nuty, drzwi, a nawet sukienkę. Sielska sesja Moulin Rouge wygląda zjawiskowo.
Chłop Cyklop: Scena z filmu Moulin Rouge jest świetna, piosenka została zaśpiewana jeszcze lepiej. Nie sądziłem, że kawalątek, jedna mała scenka z filmu może zainspirować fotografa do zrobienia tak ciekawej sesji poślubnej. To takie ugrzecznione Moulin Rouge.


zdjęcia:  Chelsea Dawn Photography & Makeup Artistry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz