środa, 27 stycznia 2016

Coś starego, coś pożyczonego, coś niebieskiego.

Masz coś starego na swój ślub? A coś pożyczonego? Jeszcze tylko coś niebieskiego i cała Twoja ślubna stylizacja gotowa. Tylko jak ukryć ten niebieski kolor? Navy blue, brzmi lepiej niż niebieski? Dla mnie tak, bardziej dostojnie :)

Niebieski oznacza świeżość, czystość, harmonię i szlachetność. Osoby lubiące niebieski, to osoby twórcze, optymiści. Posiadają dużą wyobraźnię, są marzycielskie, spokojne, to dobrzy przyjaciele. Ale niebieski kolor, to kolor zimny i ponury...
Dawno, dawno temu, nasi praprzodkowie, gdy widzieli niebieski niebo, to wiedzieli, że będzie ładna pogoda, gdy woda była niebieska, znaczyło to, że można ją pić.
kiedyś w Polsce niebieski kolor był przypisany dziewczynkom, a różowy chłopcom. W połowie XX wieku, kolory pod wpływem mody z zachodu, zamieniły się z przynależnością płciową. Można kolor niebieski uczynić kolorem przewodnim, ale jest to kolor trudny do wykorzystania. Kolor navy blue idealnie pasuje do stylizacji morskiej, żeglarskiej.
Pokażemy wam dziś pewien ślub, gdzie został wykorzystany kolor navy blue z czerwonym kolorem i ze złotym.
Podoba nam się ten ślub, bo niby ten kolor niebieski jest obecny, ale przez czerwień i przez te złote krzesła jest już mniej widoczny. I te zdjęcia, gdzie po ślubie para młoda, wraz ze świadkami poszli na spacer, a fotograf pstryknął kilka zdjęć.


zdjęcia: Kristin Spencer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz