poniedziałek, 28 grudnia 2015

Bukiet świąteczny. Gwiazda betlejemska.

Jeszcze przed świętami pisałam Wam o świątecznym bukiecie z amarylisów. Dzisiaj, moje drugie ulubione, świąteczne kwiaty - gwiazda betlejemska, znana też pod nazwą poisencja.
Patrząc na swojego facebooka, zauważyłam, że w święta, odbyło się wiele zaręczyn. Myślę, że ślub po roku od zaręczyn to dobry pomysł. A poisencja w bukiecie to jeszcze lepszy pomysł.
Ale skąd wzięła się gwiazda betlejemska w naszych domach? W warunkach naturalnych poisencja rośnie w Ameryce Środkowej i tworzy trzy metrowe krzewy. Aztecka legenda głosi, że płonący kwiat, jak nazwali go Aztekowie, jest zabarwiony krwią bogini, której serce pękło z miłości. Popularna nazwa - poisencja - pochodzi od nazwiska pierwszego ambasadora Meksyku Joela Poinsettego, który był nie tylko dyplomatą, ale przede wszystkim botanikiem. W Meksyku rośliny te kwitną w porze zimniejszej i w wilgotniejszym powietrzu.

Chłop Cyklop: Usłyszałem w kościele, w pierwszy dzień świąt, że gwiazda betlejemska pochodzi od dziewczynki o imieniu Ines. Ale to był chyba chłit markietingowy dla dzieci.


flowerona.com


weddingvibe.com


www.bouquetweddingflower.com


www.toovia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz