środa, 30 września 2015

Kobieto! Podaj piwo!

Nie raz oglądając jakiś film, pojawił się z ust mężczyzny tekst: "Kobieto! Podaj piwo!" Tekst, którego nie znoszę, bo jest strasznie szowinistyczy. Czasem, gdy Chłop Cyklop, chce mnie zdenerwować, tak właśnie mówi do mnie.
Są osoby, które lubią piwo, szukają wciąż nowych smaków, nie tych ogólnodostępnych w sklepach. Słyszałam kiedyś o piwie z mlekiem... Piwo do mnie nie przemawia. Nie lubię i basta.
Z Chłopem Cyklopem mamy taki zwyczaj, że jeśli gdzieś wyjeżdżamy, to on szuka lokalnego piwa, a ja, jeśli mi się uda, to lokalnego cydru. I tak np. poznaliśmy lokalny browar w Siedlcach - polecamy.
Wydawać by się mogło, że piwo, jako motyw przewodni wesela, to głupi pomysł. Nic bardziej mylnego! A jeśli macie wesele w starej browarni? Albo w Chmielnie, miejscowości w której się zakochaliśmy tego lata. Piwo i chmiel, to jest to co można wykorzystać. A jeśli jeszcze robicie własne piwo, bądź ktoś z Waszej rodziny warzy piwo, nic nie powinno stanąć na przeszkodzie zrobić piwo i chmiel, jako tematykę Waszego wesela.

Pewna para na Florydzie w 2014 r. w starej stodole zrobiła piękny rustykalny ślub. Była juta, koronka, drewno, kłosy jęczmienia, słoiki i butelki po piwie. A bukiecie i butonierce był chmiel. No i te skarpetki... Postawili na piwo, chmiel i delikatny żółty kolor. Podoba mi się.

Zdjęcia : Monika Gauthier, więcej zdjęć tutaj.

1 komentarz:

  1. Ja jestem właśnie taką osobą szukającą coraz to nowych piwnych smaków (aczkolwiek o piwie z mlekiem jeszcze nie słyszałam). Ślub z piwem jako motywem może się udać - pod warunkiem, że ma się na to fajny pomysł, chociażby jak para powyżej ;)

    OdpowiedzUsuń