środa, 23 września 2015

Dalia, daliowy ślub

W tym roku "odkryłam" dalie. Piszę odkryłam w cudzysłowie, ponieważ wiedziałam, że takie kwiaty istnieją, ale nie wiedziałam jak wyglądają i nie wiedziałam, że są takie cudne! Dalia to kwiat ogrodowy, mało doceniany w Polsce. Rzadko można kupić je w kwiaciarniach, częściej na jakimś ryneczku, bazarku.
Dalia inaczej nazywana georginia, to piękny kwiat. Występuje w kilku odmianach i w wielu kolorach. To kwiaty, które kwitną od lipca do września. Pomarańczowe dalie idealnie będą komponować się na jesiennym ślubie. Georginie bardzo dobrze prezentują się nierozwinięte jak i rozwinięte kwiaty. Dalie to kwiaty, które długo trzymają świeżość, w wazonie mogą stać nawet do dwóch tygodni. Georginie idealnie pasują na ślub romantyczny, ale na ślubie eleganckim także będą się dumnie prezentować.
Warto pomyśleć nad tym, aby dalie wykorzystać w dekoracjach na stołach weselnych.
Dziś pierwszy dzień jesieni, z tą porą roku, to właśnie dalie mi się kojarzą. Przedstawię Wam dziś ślub z daliowymi dekoracjami i z bukietem z tych kwiatów.
Ostatnio pokazuję Wam stare śluby, no cóż, stare, ale wciąż ładne. Dziś ślub z 2013 roku, odbył się w winiarni na północ od San Francisco.
Drogie panny młode, zajrzyjcie do ogródka babci, może w nim znajdziecie kwiaty na Wasz ślub?


foto: Edyta Szyszlo Photography, więcej zdjęć tutaj.

1 komentarz: