środa, 29 kwietnia 2015

Brzydula? Okularnica!

Zmora każdego okularnika - zimą wchodząc do ciepłego, okulary parują, a latem nie ma możliwości chodzenia w okularach przeciwsłonecznych.
Czy Ty też zaliczasz się do okularnic? Nosisz je na co dzień od lat, jesteś tak do nich przyzwyczajona, że kąpiesz się w nich, śpisz i śnisz :) Jednym słowem robisz w nich wszystko. A gdy ściągasz okulary, czujesz się tak, jakbyś była naga... Też tak miałam przez wiele lat. Aż tu nagle, nie wiadomo skąd, postanowiłam nosić soczewki. I okazuje się, że noszę je już 13 lat! Po tylu latach, po ponad 1,5 roku pracy po 8 godzin dziennie przed komputerem, plus jeszcze w domu kilka godzin, postanowiłam zakupić sobie okulary. Tak, tak, na moim nosie znów zawitały okulary! Zdradzę Wam, że są różowe i podobają mi się bardzo :)
Ale jeśli z wielu powodów nie nosisz soczewek, tylko okulary, nie przejmuj się tym. W dniu ślubu z okularów zrób atut.

Panna młoda w okularach może wyglądać seksownie, tajemniczo, bądź intrygująco. Oprawki możesz dobrać do stylizacji ślubnej, do stylizacji retro dobierz grubsze, wyraźniejsze oprawki i woalkę. Do stylizacji romantycznej cienkie, delikatne, w pastelowym odcieniu, do koloru przewodniego np. zielonego, dobierz oprawki w kolorze trawy. A jeśli posiadasz różowe okulary, to może ten właśnie kolor będzie Twoim kolorem przewodnim?
Biżuteria
Jeśli Twoje oprawki mają kryształki, to dobrze dobierz biżuterię. Okulary są jak biżuteria. Kolczyki, naszyjnik, bądź pas sukni powinny mieć ten sam odcień i nie powinno ich być za dużo. Jeśli nosisz okulary metalowe, to zwróć uwagę, czy oprawki nie są srebrne, a biżuteria, którą będziesz chciała ubrać złota.
Welon
Welon, który zakrywa twarz okularnicy, nie jest zalecany. To nie znaczy, że masz z tego rezygnować. W tym wypadku świetnie sprawdzi się woalka. Jeśli Twoja stylizacja jest romantyczna, możesz postawić na długi, katedralny welon.
Makijaż ślubny
Trzeba pamiętać, że plus powiększa, a minus pomniejsza. Czyli, jeśli nosisz duże "plusy", to szkła mogą powiększyć oczy i ... niedoskonałości. Makijaż musi zostać tak wykonany, aby oko wydawało się mniejsze. Przy "dużych minusach", oko może zostać pomniejszone, makijaż powinien być wyraźniejszy.
Przy próbnym makijażu, warto także zwrócić uwagę na sztuczne rzęsy, aby nie były za długie, aby nie haczyły. Chyba nie chciałabyś, mieć tylko w jednym oku długich zalotnych rzęs?
Co jeszcze?
Antyrefleks. Antyrefleks, to powłoka, którą są pokryte szkła, odbijają światło, przez co na zdjęciach ślubnych będzie widać Twoje oczy, a nie błyszczące plamy.

Jeszcze wiele lat temu nie było wielkiego wyboru w oprawkach. Były metalowe i plastikowe. Oprawki kolorowe? Pamiętam, że miałam brązowe, miodowe i to był szał... A dziś? Mnogość wzorów i kolorów jest tak duża, że można okulary uczynić motywem przewodnim ślubu. Zwłaszcza, jeśli oboje je nosicie.


lynismael.com


offbeatbride.com


www.thelovelyfind.com

okulary bez antyrefleksu i z antyrefleksem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz