niedziela, 8 marca 2015

Sześć dobrych win, które mogą znaleźć się na weselnym stole.

Piątek wieczór, przeglądam facebooka i nagle widzę coś, co spodoba się i mi i Chłopowi Cyklopowi.
Pańcia Ańcia: "Chłopie, słuchaj, jutro jest degustacja win weselnych, trzeba się tylko zapisać."
Chłop Cyklop: "Zapisuj, jedziemy."
I tak o to spędziliśmy sobotni wieczór.
Organizatorem akcji była skarbnica-win.pl, a patronat objął portal ślubny pobieramysie.pl.
Wysłałam smsa, dostałam potwierdzenie i na godzinę 18 mogliśmy jechać, oczywiście autobusem. Dotarliśmy na ulicę Akacjową 21, na bramie wisi baner skarbnicy win, ale jak się tam dostać?? Na drzwiach wejściowych brakuje jakiejkolwiek informacji, że to tu. Z lekko bijącym sercem weszliśmy po schodach, przez biuro firmy, weszliśmy do pomieszczenia z winami, z dużą ilością wina.


Byliśmy pierwsi, po nas dołączyły jeszcze dwie pary. Pan Jakub zaczął opowiadać o winach, o tym, że wina coraz częściej pary młode wybierają na wesele. Zostały przekazane też nam cenne informacje, m.in. ile potrzebujemy butelek wina na wesele, przykładowo, wesele będzie na 100 osób, dla takiej ilości gości do samego obiadu, potrzebujemy około 13 butelek wina. Z jednej butelki wina można rozlać siedem kieliszków 100 ml, bądź pięć kieliszków 150 ml. Jeśli nie znamy się na winach, to Pan Jakub chętnie dobierze wina do naszego menu weselnego, wystarczy jemu je podesłać. Dla Państwa Młodych oferowana jet również degustacja win, które zostały przez nich wybrane lub zaproponowane przez Skarbnicę Win.
Jest możliwość zwrotu na wcześniej ustalonych warunkach. Dostawa win, jest możliwa na drugi dzień roboczy, jest również możliwość dostarczenia wina na salę weselną. Na terenie Trójmiasta i okolic, transport gratis. Zamawiając wina na wesele w siedzibie firmy, można je zamówić w bardzo dobrej cenie. Taniej niż w marketach i taniej niż słynne Carlo Rossi.
Pan Jakub przekazał nam również ciekawostki na temat wina. Na smak wina wpływa m.in. to co przed chwilą piliśmy - kawa, herbata, papierosy, a nawet guma miętowa. Dlatego warto przed konsumpcją wina wypić kieliszek wody mineralnej.Rozpoczęliśmy degustację win. Próbowaliśmy sześciu win, trzech białych i trzech czerwonych.

1. LISTILLO, Blanco - wino półwytrawne, o posmaku cytrusów i owocowo - kwiatowym zapachu, wino domowe, uniwersalne, można je przedłużyć wodą, dodać limonkę, bądź cytrynę.
2. Cantina CASTELNUOVO, Chardonnay, Castel Novo, 2012 - wino wytrawne, posiada intensywny smak z kwiatowymi nutami, ładny, przyjemny zapach, delikatny smak. Jest to najczęściej sprzedające się wino na wesela.
3. Villaseca Del Mar, Blanco, Semidulce - wino półsłodkie, wyczuwalny jest aromat kwiatów i lekkich owoców, wino deserowe, polecane dla osób starszych.

Podsumowując.
Pańcia Ańcia: białe wina to moje ulubione wina, a w szczególności wina słodkie. Zaskoczyło mnie drugie wino, które było winem wytrawnym, a bardzo mi smakowało, nawet bardziej niż wino trzecie, półsłodkie.
Chłop Cyklop: mi smakowało wino drugie Cantina Castelnuovo, było dobre i orzeźwiające.

W dalszej części programu była degustacja win czerwonych.
1. Listillo, Rojo - wino półwytrawne, o przyjemnym zapachu owoców leśnych i śliwek, jest to wino uniwersalne.
2. Cantina CASTELNUOVO, Merlot, Castel Novo, 2013 - wino wytrawne, wino o zapachu owoców leśnych, wino aromatyczne.


3. VILLASECA DEL MAR, Rojo, Semidulce - wino półsłodkie, idealnie nadaje się na wieczorne spotkania.

Podsumowując:
Pańcia Ańcia:  po raz kolejny potwierdziło się, że nie przepadam za winami czerwonymi, nie lubię cierpkości. Wypiję kieliszek czerwonego wina, ale więcej nie.
Chłop Cyklop: mi smakowało trzecie wino, było delikatne i gładkie w smaku, nie było cierpkie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz