piątek, 20 marca 2015

Filmowe suknie ślubne. Uciekająca panna młoda.

"Uciekająca panna młoda" - to film, który wiele z Was zna, lubi i zapewne nie raz widziało. Co w tym filmie jest takiego ciekawego? Ktoś może powiedzieć, że Julia Roberts, ktoś inny, że Richard Gere, ktoś powie, że to lekki i przyjemny film, a ktoś jeszcze inny powie, że suknie ślubne robią wrażenie w tym filmie. Skupmy się na sukniach ślubnych.
Ostatnio z Chłopem Cyklopem obejrzeliśmy film z 1999 roku - "Uciekająca Panna Młoda", z moją ulubioną aktorką Julią Roberts.

Trochę faktów.

Film kręcono od 19 października 1998r do 26 stycznia 1999r. Film był w przygotowywaniu przez 10 lat i wiele znanych aktorów przez ten czas było branych pod uwagę. Kręcono go w Baltimore, Berlinie New Windsor i Snow Hill.
Za kostiumy odpowiadał Albert Wolsky.

O co chodzi w tym filmie?

Maggie Carpenter uciekła już trzy razy sprzed ołtarza, teraz przygotowuje się do ślubu po raz czwarty.
Przy pierwszym ślubie Maggie ma na sobie sukienkę w stylu, hmm, codziennym, można by powiedzieć. Na głowie miała opaskę z białych kwiatów.
Niestety nie znalazłam żadnego zdjęcia w internecie prezentujące jej sukienkę.
Do drugiego ślubu ubiera sukienkę już bardziej strojną, choćby dlatego, że ślub ma się odbyć w kościele.
Sukienka ma zabudowaną, koronkową górę - wiele teraźniejszych modeli ma właśnie takie koronkowe rękawy. Maggie wyprzedziła modę? Czy po prostu moda zatacza koło?


Tą sukienkę oglądała z Ikiem, dziennikarzem, który pisał o niej reportaż. W filmie kosztowała 1 000 dolarów. Góra zabudowana delikatnym tiulem. Dół... na cóż przypomina mi halkę.


Tak Maggie wyglądała na chwilę przed ślubem. Niestety kokarda oraz rękawiczki, zdecydowanie nie podobają mi się.W końcu do ślubu doszło. Ślub odbył się na łące. Sukienka miała piękny dekolt w kształcie łódki, była cała haftowana. Maggie i jej stylizacja idealnie odpowiadały miejscu, w którym odbył się ślub. Włosy rozpuszczone, bez welonu, oraz jesienny bukiet.

Na koniec.

Julia Roberts w jednym z wywiadów powiedziała, że po zdjęciach wszystkie suknie zabrała z sobą, spakowała w kartony i schowała do garażu. Jej córka Hazel, zdecyduje, co zrobić z sukienkami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz