niedziela, 1 lutego 2015

Podziękowanie dla gości

Zwyczaj dziękowania gościom za przybycie przywędrował do nas z zachodu. Pary z Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych dziękują swoim gościom, zostawiając im drobny upominek. W Polsce coraz więcej par myśli o tym, żeby gościom podziękować za przybycie. Najtrudniejszym pytaniem jest, co ofiarować. Pomysłów jest mnóstwo. Można nawiązać do motywu przewodniego wesela, można nawiązać do koloru przewodniego, do hobby pary młodej.

Co oznaczają migdały?

Wręczanie gościom migdałów przywędrowało z Włoch. Migdał już w czasach romańskich symbolizował pomyślność, dobrobyt i powodzenie. Później zaczęto wręczać pięć lukrowanych migdałów. Dlaczego lukrowane? Migdały z racji gorzkiego smaku porównywano do życia, lukier to słodki związek, czyli małżeństwo. Pięć migdałów symbolizuje pięć życzeń: szczęście, długowieczność, bogactwo, cudowne dzieci i zdrowie.

Gdzie i kiedy dać prezent dla gości?

Drobny upominek można dać już pod kościołem/urzędem. Jeśli na Wasz ślub będą zawiadomieni goście, to można im coś wręczyć.
Np. u mojej siostry było to ich zdjęcie z napisem "dziękujemy za przybycie". U nas była to mała, żółta koperta, w której była ziarenka słonecznika z dołączoną kartką: " Zasadźcie, niech nasza miłość rośnie razem z kwiatem".
Na gości, którzy będą bawić się z Wami na weselu, upominek może czekać przy nakryciu, bądź na talerzu.

Uwaga!

Jeśli Twój narzeczony, bądź narzeczona jesteście obcokrajowcem, warto zwrócić uwagę na obyczaje panujące w ich kraju. W Polsce podziękowanie dla gości nie jest obowiązkiem, ale w kraju pochodzenia małżonka, nie danie prezentu, może być nietaktem.

Co do podziękowań dla gości, to ogranicza nas tylko wyobraźnia. Przygotowałam dla Was, kilka ciekawych pomysłów.


www.niebalaganka.pl

www.skleporganza.pl

zszywka.pl


www.slubnezakupy.pl

www.allegro.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz