wtorek, 18 listopada 2014

Przegląd prasy. Magazyn Ślubny nr 6

W mojej skrzynce znalazłam gazetę, gazetę ślubną oczywiście :)
Jak co dwa miesiące, był to Magazyn Ślubny, tym razem wydanie zimowe.
"Żarliwa miłość w mrocznym średniowieczu" - to tytuł artykułu, który mam nadzieję, zapoczątkuje bardzo fajny cykl. Autorka prezentuje miłość w czasach średniowiecza, na podstawie kilku znanych utworów. Kto z nas nie zna historii Tristana i Izoldy? Historii miłości, aż po grób?
Kolejny artykuł, jest ważnym artykułem. Moim największym problemem, gdy przygotowywałam ślub, był wybór tortu. Jego kształt i smak. To była trudna decyzja. Ważna uwaga jest zawarta na końcu. Tort musi współgrać z Waszymi dodatkami, z kolorami, bądź z tematem wesela.
Kilka stron dalej, znajdziemy kontynuację z poprzedniego Magazyny, artykułu o zabiegach pielęgnacyjnych. Tym razem słów kilka o depilacji, o opalaniu i o czymś bardzo przyjemnym, także bardzo przydatnym przed ślubem - masaże :)
Czy jak organizowałaś ślub, bądź jesteś w trakcie, zastanawiałaś się co zrobić z dziećmi na weselu? Ja miałam, to szczęście, że dzieci na moim weselu było sztuk dwie. Ale zdarzają się wesela, gdzie dzieci jest spora gromadka i wtedy właśnie z pomocą przychodzi animator weselny. Przybliżony koszt i przykładowe propozycje w artykule - "Dzieci na weselu".

Pamiętacie artykuł "Magiczne słowo gratis"? W tym numerze autorka zwraca nam uwagę na gratisy, które oferuje np. wypożyczalnia samochodów, usługi fryzjerskie, bądź poligrafia. Warto szukać gratisów, dopytywać się, bo grosik do grosika...
Sukienka jest, buty są, welon też - a biżuteria? Zastanawiałaś się nad tym? Autorka, Anna Sokolnicka - Elzanowska, opisuje dlaczego warto poświęcić trochę czasu na poszukanie i dobranie odpowiedniej biżuterii.
Bardzo dobry artykuł, bardzo rzeczowy, napisała Elżbieta Moryson, " Akta stanu cywilnego sporządzone za granicą". Bierzesz ślub za granicą, co później masz zrobić z dokumentami? Autorka krok, po kroku opisuje, co, gdzie, kiedy. Warto przeczytać.
Czy jesteś odważną panną młodą?  To pytanie zadają autorki kolejnego artykułu. Skupiły się w nim na fryzurze, na kolorze szminki - jak mi się marzyły czerwone usta - oraz na niecodziennej florystyce.
Czy zastanawiałaś się jak wybrać sukienkę idealną? Idę do salonu i przymierzam? Nie, nie tak łatwo, żeby znaleźć tą jedyną. Zajrzyjcie do artykuły Pauliny Sygnatowicz, aby się przekonać o "10 złotych radach, które pomogą ci kupić idealną suknię ślubną."
O trendach weselnych na 2015 pisze Agnieszka Kulczyńska - papier, candy bar, wesołe przypinki, fotobudka. Zobaczymy za rok, czy przepowiednie się sprawdziły :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz