sobota, 29 listopada 2014

Filmowe suknie ślubne. Mamma mia

Dziś przedstawiam Wam film pt: "Mamma mia". Myślę, że wiele z Was słyszało o tym filmie, wiele z Was także oglądała go. Ja wczoraj obejrzałam ten film po raz drugi. Po raz drugi zachwyciłam się nad widokami i zamarzyły mi się wakacje właśnie na jakiejś odległej wyspie, w cichej i przytulnej villi.
Co pisze na temat filmu Wikipedia?

"Budżet filmu wyniósł ok. 53 milionów dolarów. Scenarzystką była brytyjska dramaturg Catherine Johnson, autorka scenicznej wersji musicalu. Za kamerą stanęła Phyllida Lloyd, która wcześniej reżyserowała jego światową prapremierę na londyńskim West Endzie. Producentami wykonawczymi filmu byli autorzy piosenek ABBYBenny Andersson i Björn Ulvaeus oraz małżeństwo Tom Hanks i Rita Wilson. Nagrania nowych wersji piosenek ABBY, w wykonaniu obsady filmu, zostały zrealizowane w kwietniu i maju w 2007 w należącym do Anderssona studiu nagraniowym w Sztokholmie. Aktorom akompaniowali ci sami muzycy sesyjni, którzy niegdyś pracowali przy płytach ABBY. Na fortepianie grał sam Andersson.
Duża część obsady (na czele z odtwórczynią roli Sophie) została wyłoniona w drodze castingów prowadzonych w Wielkiej Brytanii i USA. Głównym miejscem realizacji zdjęć do filmu była grecka wyspa Skopelos. Ponadto kręcono na wyspie Skiathos, w miejscowości Damouchari na wybrzeżu kontynentalnej Grecji, na wyspie Thassos oraz na wybrzeżu Kalifornii. Sceny studyjne realizowane były w Pinewood Studios w hrabstwie Buckinghamshire w Anglii. Główny okres zdjęciowy miał miejsce w sierpniu i wrześniu 2007.
Oficjalne premiery filmu miały miejsce 30 czerwca (Londyn), 4 lipca (Sztokholm) i 16 lipca (Nowy Jork) 2008. Podczas imprezy w stolicy Szwecji, pokazała się cała czwórka ABBY."
Mi udało się jeszcze wyszukać, że sukienkę ślubną w stylu boho zaprojektowała bardzo znana kostiumograf Ann Roth.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz