środa, 5 marca 2014

Rise Hall

Kilka dni temu miałam możliwość obejrzenia programu pt "Sara Beeny ratuje pałac". Jest to film dokumentalny o parze, która w 2001 roku kupiła pałac i w 2011 zaczęła go remontować pod okiem kamery.

Oczywiście inaczej być nie mogło, oglądałam program z zapartym tchem. I nie ukrywam, że z chęcią bym odwiedziła kiedyś ten pałac. Polecam Wam serdecznie program!
Poniżej przedstawiam streszczenie programu telewizyjnego.
"W marcu 2001 roku Sarah Beeny, popularna prezenterka telewizyjna i eksperta ds. rynku nieruchomości, kupiła słynną, historyczną, ale niszczejącą posiadłość Rise Hall. 
97 pokoi, ponad 4000 metrów kwadratowych dachu, blisko 500 metrów korytarzy, 32 łazienki i sypialnie oraz 11 recepcji. Oto właśnie Rise Hall, posiadłość pochodząca z XI wieku, a obecnie należąca do popularnej ekspertki ds. nieruchomości Sarah Beeny i jej męża. Mieszkają w niej od wielu lat, ale budynek wymaga gruntownej metamorfozy i remontu. I taki cel postawiła sobie para. W ciągu 9 miesięcy i przy napiętym budżecie chcą przekształcić tę historyczna ruinę w dobrze prosperujący dom weselny.

Sarah i Graham muszą zmierzyć się nie tylko z niszczejącymi ścianami, cieknącym dachem czy zatęchłymi pomieszczeniami. Muszą jeszcze m.in. wyremontować 3 sypialnie małżeńskie, a wielką salę gimnastyczną przekształcić w salę balową. Problem stanowi także uzyskanie specjalnej licencji, pozwalającej organizować wesela. Kwestie formalne ciągną się w nieskończoność, a na dodatek cały remont komplikuje największa od 30 lat zima."

Program "Sara Beeny ratuje pałac" można oglądać na kanale Domoplus.

Przed remontem


W trakcie remontu


Po remoncie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz