środa, 29 maja 2013

Jak dobrać długość welonu?
Welon do ramion
Krótki i praktyczny welon, często z woalem. Idealny dla drobnych dziewczyn. Najczęściej wybierany w modelach krótkich i półdługich sukien. Pasuje również do sukienek ze zdobieniami w okolicach biustu i ramion - np. do modeli empire. Jest to dobra długość do sukienek prostych w kroju i niezbyt szerokich, lub modeli z zaznaczoną talią i mocno rozkloszowanych, lecz krótkich. Średnia długość takiego welonu to ok. 50 cm.

Welon do linii biustu
To popularna długość welonu, który z przodu kończy się właśnie na linii biustu, a z tyłu sięga do pasa. Jest to długość która pasuje do bogatych sukienek – nie przykrywa ich, a jedynie lekko osłania głowę i ramiona. Jego długość wynosi ok. 65 cm.

Welon do łokcia 
To długość uniwersalna. Pasuje dziewczynom wysokim, jak i tym drobnym. Model ten pasuje do modeli typu "A" i klasycznego - kończy się tam, gdzie suknia zaczyna się rozszerzać. Modele te wyglądają dobrze zarówno jako jedno i wielowarstwowe, mają ok. 70 cm długości.

Welon do końca dłoni
Pasuje do większości sukien. Pasuje zarówno do strojnych, jak i tych skromniejszych kreacji - wszystko zależy od wykończenia welonu. Należy unikać tej długości jeśli kreacja ma długość 7/8 (przed kostkę), bo optycznie skraca to sylwetkę. Taki model welonu ma około metra długości.
Długość welonu - powinien być dłuższy niż do kolan, ale krótszy niż do podłogi. Taki welon, określany tez długością do kostek, dedykowany jest sukniom z krótkim trenem.

Welon do podłogi
Welon tej długości powinien lekko dotykać podłogi, ale nie ciągnąć się za panną młodą. Pasuje do długich sukni, ale bez trenu. Dobrze w tej długości wyglądają wyższe panny młode.

Welon kościelny
Welon o tej długości doskonale nadaje się do sukien z trenem i zawsze powinien być nieznacznie dłuższy niż tren.

Welon katedralny i królewski
Bardzo długi welon powinien ciągnąć się za panną młodą. Do takiego welonu pasują dostojne suknie ślubne z długim trenem. W tym przypadku zbyt skromna lub krótka suknia może nie udźwignąć ciężaru gatunkowego welonu. Pannie młodej zdecydowanie przyda się dodatkowa para rąk do pomocy przy ułożeniu go.
Najdłuższe welony, które mamy przyjemność oglądać w telewizji ze ślubów królewskich, mają stosowną nazwę royal i sięgają kilkunastu metrów.

1 komentarz: