niedziela, 7 kwietnia 2013

Ruda czy rudowłosa?

Rude włosy (lub ryże włosy) – najczęściej spotykane w postaci mieszanek z innymi kolorami. Czysto rude włosy najczęściej można spotkać w Szkocji i Irlandii. Ich zabarwienie wynika z obecności tzw. płynnej melaniny.
W skali Fischera-Sallera I-IV. Na świecie rude włosy występują u 1-2% populacji. Najwięcej w Szkocji i Irlandii gdzie 46% tamtejszej populacji posiada gen odpowiedzialny za powstawanie rudych włosów, a 14% z nich posiada rude włosy. Istnieje kilka hipotez tłumaczących, skąd się wzięły rude włosy. Jedni uważają, że ich połączenie z jasną skórą daje przewagę w okolicach, gdzie nie ma zbyt wiele światła słonecznego, ponieważ im mniej melaniny, tym większa produkcja witaminy D w odpowiedzi na promienie słoneczne. Inni przypuszczają, że w rozpowszechnianiu się rudych włosów odegrał rolę dobór płciowy, jeszcze inni uważają, że mniejsza ilość słońca na północy powoduje brak selekcji na chroniącą przed nim ciemną skórę, więc nieszkodliwa jasna karnacja i związane z nią rude włosy mogą się rozprzestrzeniać w wyniku dryfu genetycznego.
(www.wikipedia.pl)

Rude włosy to kolor kobiet odważnych, przez co pociągający dla mężczyzn. Rudy kojarzy się z przemianą, energią, dlatego szczególnie polecany jest żywiołowym osobom.
Ciekawostki o rudowłosych:
  - W starożytnej Grecji wierzono, że po śmierci rudowłose osoby zamieniają się w wampiry, w Egipcie natomiast rude włosy przynosiły ludziom pecha.
  - Średniowieczna Europa pamiętana jest z okresu czarownic, można je było wtedy rozpoznać po zielonych oczach jak i rudych włosach. Kobiety o takiej urodzie były narażone w tych czasach na duże niebezpieczeństwo.
 - Rudowłosi mają bogatsze życie seksualne - tym razem to nie mit, a prawda. Brytyjscy naukowcy udowodnili, że osoby o rudych włosach są bardziej namiętne i uprawiają średnio seks 3 razy w tygodniu, podczas gdy blondynki i szatynki tylko 2 dwa razy.
(www.wpina.pl)

A może z okazji zbliżające się wiosny zrobimy się na rudo? Szkoda, że tak mało panien młodych jest rudych...

joielala.com

joielala.com

blog.littlechapel.com

deryaderman.com

imgfave.com

it.123rf.com

royoyo.com

theweddingcommunityblog.com

weddings-plaza.com

www.artistrising.com

www.colourbox.com

www.tumblr.com

www.mattnnatblog.com

www.mademoiselle-dentelle.fr

www.youtube.com

www.willowtreecreative.com.au
 A to najbardziej znane rudowłose panny młode:

Bree Hodges z "Gotowych na wszystko"

Miranda Hobbes z "Seksu w wielkim mieście"

7 komentarzy:

 1. Mojego kuzynka się zafarbowała na rudy, intensywny - trochę dodało jej to energii, choć wyglądała jak kutwa.. nie pasuje to każdemu;)

  OdpowiedzUsuń
 2. podoba mi sie rudy jednak podobno mi by nie pasował:(

  OdpowiedzUsuń
 3. większość tych panien młodych nie ma rudych włosów tylko jakieś sztuczne czerwone :)
  Ja mam naturalnie rude i nie zamieniłabym się z nikim:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja byłam ruda...i wracam do blondu. Nadal nie jestem pewna. Wiem, ze kiedyś jeszcze na 100% zawita u mnie rudy. Obecnie zmieniam na blond ze względu na kolor przewodni ślubu- róż. Poza tym blond to mój naturalny, a każda Panna Młoda chce w tym dniu wyglądać naturalnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie rude włosy podobają się tylko wtedy jeśli są naturalne osoba potrafi dopasować do nich odpwiedni styl. Osobiście farbowane kojarzą mi się ze starszymi osobami, choć zdarza mi się podziwiać piękne młode osoby w kręconych rudych włosach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się od jakiegoś czasu zastanawiałam czy nie przefarbować się właśnie na rudo, bo bardzo mi się to podoba. Ale obecnie stanęło na balejażu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładny kolor włosów tylko szkoda, że nie każdemu pasuje.

  OdpowiedzUsuń