niedziela, 6 stycznia 2013

Welon

Historia welonu jest dość długa i sięga odległych czasów. Jego geneza wywodzi się od zwyczaju narzucania koca na głowę Panny Młodej przez narzeczonego. Inne źródła podają, iż welon miał za zadanie osłonę twarzy kobiety aż do końca ceremonii. Miało to na celu całkowitą akceptację wyboru partnerki życiowej przez rodziców. Poza tym uznaje się również, iż welon to po prostu forma ochrony przed pokusami tego świata. Obecnie uznaje się go jako symbol niewinności, którą kobieta traci wraz z zamążpójściem. Dawniej zakrywał on Pannę Młodą od stóp do głów w celu podporządkowania wybranki serca swemu mężczyźnie. Tradycją jest, iż ojciec Panny Młodej tuż przed ołtarzem podnosi welon ku górze ukazując twarz Panu Młodemu. Również po ceremonii Pan Mody podnosi welon, a następnie po raz pierwszy całuje swoją żonę.
źródło: http://www.wesele24.pl

Długi welon jest doskonały, jeżeli nasza suknia jest w kształcie rybki lub w kształcie litery A, o ile nie jesteśmy niskiego wzrostu. Ten welon jest wskazany, gdy nasza suknia ma długi tren. Pamiętaj, że wówczas welon musi być nieco dłuższy niż tył sukni. Wygląda pięknie!
Średni welon (długość do talii) wysmukla sylwetkę, dając wspaniały efekt mgiełki. Ten wariant welonu można zastosować przy sukniach klasycznych, w których góra sukni jest np. gorsetowa lub ma przedłużany stan, a dół sukni składa się z wielu warstw tiulu lub innego materiału i jest eksponowany na bardzo szerokiej halce.
Krótki welon jest zalecany dla pań o filigranowych kształtach lub dla pań mających bardzo krótkie włosy. Polecany również do sukien gorsetowych - welon sięgający lekko ponad zakończenie gorsetu.
Welon gładki jest idealny do sukni bardzo eleganckiej i zdobnej.
Welon koronkowy - do sukien koronkowych wykonanych z takiej samej lub podobnej koronki.
Welon z atłasową lamówką - najlepszy dla delikatnej, atłasowej sukni.
Welon wyszywany kryształkami - pasuje do każdej sukni, jednak nie można przesadzać z ilością kryształków bądź perełek, aby dodatki nie przyćmiły piękna sukni ślubnej.

Kolor welonu dobierany jest do koloru sukni. Wciąż największą popularnością cieszą się te w kolorze śnieżnej bieli, ecru lub beżu.

Jak podpinamy welon? Tu główną rolę odgrywa fryzura. Welon możemy upiąć nad uczesaniem (optycznie nas podwyższa) lub pod (jeżeli w pełni chcemy zaprezentować swoją fryzurę).
źródło: http://lisaferrera.blox.pl


Przesąd mówi, że im dłuższy welon tym pożycie będzie szczęśliwsze. Rekord Guinessa wynosi 3 km długości i 2 metry szerokości. Ktoś się odważy pobić?


1 komentarz:

  1. rekordzistce szczęścia w małżeństwie nie zabraknie, Tobie raczej też to nie grozi ;)

    co lepsze, u nas piosenka ta byłą odtworzona i zaśpiewana tylko raz! miało być więcej, ale kamerzyści powiedzieli, że 'to' nie wychodzi... jednak montażyście 'to' wyszło rewelacyjnie!

    dziękuję bardzo i cieszę się, że się podobało :)

    OdpowiedzUsuń